Lista Fondurilor DAOSP

LISTA GENERALĂ A FONDURILOR ȘI COLECȚIILOR ALE DIRECȚIEI ARHIVA ORGANIZAȚIILOR SOCIAL-POLITICE

Nr. FondDenumirea FonduluiAnii extremi
1Arhiva organizațiilor social-politice a Republicii Moldova1992-2015
2Asociaţia tehnico ştiinţifică a comerţului1970-1982
3Comitetul Raional Rîbnița al PCM și organizaţiile lui primare de partid1920-1989
4Consiliul Republican al Asociației Sportive Voluntare „Locomotiv”1979-1987
5Cabinetul metodic republican vizând introducerea gimnasticii în producţie1975-1986
6Comitetul județean Cahul al PC(b)M1940-1947
7Comitetul județean Bălți al PC(b)M1940-1947
8Comitetul județean Soroca PC(b)M1940-1947
9Comitetul județean Orhei PC(b)M1940-1947
10Comitetul județean Bender PC(b)M1940-1947
11Comitetul județean Chișinău PC(b)M1940-1947
12Comitetul Orăşenesc Chișinău al PCM 1940-1991
13Comitetul Orăşenesc Bender al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1989
14Comitetul Raional Bender al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1962
15Comitetul Raional Anenii Noi al PCM și organizaţiile lui primare de partid1944-1989
16Comitetul Raional Volontirovca al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1956
17Comitetul Raional Căuşeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
18Comitetul Raional Comrat al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
19Comitetul Raional Căinari al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
20Comitetul Raional Camenca al PCM și organizaţiile lui primare de partid1918-1989
21Federaţia Naţională a Sindicatelor din Agricultură şi Alimentaţie „Agroindsind”1985-2010
22Comitetul Raional Basarabeasca al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
23Comitetul Raional Cimişlia al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
24Comitetul Raional Dubăsari al ULCTM1923-1989
25Comitetul Raional Vulcăneşti al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
26Comitetul Raional Baimaclia al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1956
27Comitetul Raional Congaz al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1956
28Comitetul Raional Taraclia al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
29Comitetul Raional Ceadîr Lunga al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
30Asociația modului sănătos de viață ”Speranța”1985-1990
31Comitetul Raional Grigoriopol al PCM și organizaţiile lui primare de partid1923-1989
32Comitetul Orăşenesc Tiraspol al PCM și organizaţiile lui primare de partid1921-1987
33Comitetul Raional Vadul lui Vodă al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1956
34Comitetul Raional Călăraşi al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
35Comitetul Raional Slobozia al PCM și organizaţiile lui primare de partid1921-1958
36Comitetul Raional Cărpineni al PCM și organizaţiile lui primare de partid 1940-1962
37Comitetul Raional Chiperceni al PCM și organizaţiile lui primare de partid 1940-1956
38Comitetul Raional Rezina al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
39Comitetul Raional Răspopeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1956
40Comitetul Raional Orhei al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
41Comitetul Regional Moldovenesc al ULCT din Ucraina1924-1940
42Comitetul Raional Teleneşti al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
43Comitetul Orăşenesc Bălţi al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
44Comitetul Raional Tîrnova al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1959
45Comitetul Raional Edineţ al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
46Comitetul Raional Ungheni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
47Comitetul Raional Sângerei al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
48Comitetul Raional Vertiujeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1958
49Comitetul Regional Moldovenesc al PC(b) al Ucrainei1902-1941
50Colecția de documente privind mișcarea ilegală comunistă din Basarabia1900-1975
51Comitetul Central al Partidului Comunist al Moldovei1924-1991
52Comisia regională Moldovenească de control din RASSM1923-1940
53Comitetul Republican Moldovenesc al Sindicatului lucrătorilor din gospodăriilede aprovizionare şi pomicultură1981-1983
54Federația Națională a Sindicatelor Lucrătorilor din Ramurile Industriei de Prelucrare a Metalelor din Republica Moldova1980-2009
55Consiliul Republican al Societăţii pedagogice din Moldova1975-1993
56Secţia Republicană Moldovenească a Fondului Păcii din URSS1980-1985
57Uniunea Muzicienilor din Moldova1973-2011
58Sindicatul Feroviarilor din Moldova1944-2012
59Comitetul județean Tiraspol al PC(b) al Ucrainei1919-1924
60Comitetul Raional Slobozia al PCM și organizaţiile lui primare de partid1920-1989
61Comitetul Raional Floreşti al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
62Comitetul Raional Sculeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1962
63Comitetul Raional Zguriţa al PCM și organizaţiile lui primare de partid1941-1957
64Comitetul Raional Otaci al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1963
65Comitetul Raional Glodeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
66Comitetul Raional Bolotino al PCM și organizaţiile lui primare de partid1941-1956
67Comitetul Raional Râșcani al PCM și organizaţiile lui primare de partid1941-1991
68Comitetul Raional Brătuşeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1962
69Comitetul Raional Criuleni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
70Palatul Republican de Cultură al Sindicatelor din Moldova1972-1997
71Liga Națională a Tineretului din Moldova1999-2001
72Comitetul Raional Sovietic al PCM și organizaţiile lui primare de partid, or. Chișinău1942-1991
73Comitetul Raional Cantemir al ULCTM 1977-1989
74Comitetul Raional Donduşeni al ULCTM1965-1989
75Partidul „Plai Natal”1999-2002
76Cooperativa „Pișcevic” a Consiliul Cooperativelor meșteșugărești a RSSM, or. Chișinău1944-1956
77Comitetul Raional Ialoveni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1945-1991
78Cooperativa ”Pișceproduct” a Consiliul Cooperativelor meșteșugărești a RSSM, or. Chișinău1948-1955
79Fondul personal ”Boris Stratulat” – jurnalist, politolog, doctor în ştiinţe istorice „Om Emerit”1956-2004
80Comitetul Raional Suvorov (Ştefan Vodă) al PCM și organizaţiile lui primare de partid1946-1991
81Comitetul Raional Suvorov al ULCTM 1964-1990
82Federația Sindicală din RM”Moldova-business-sind”1989-2014
83Societatea Invalizilor din Republica Moldova1990-2016
84Societatea ”Cernobîl” din Republica Moldova1990-2001
85Federația Sindicatelor din Silvicultură „Sindsilva” din RM1996-2014
86Colecția de documente privind activitatea politică a partidelor și mișcărilor social-politice din RM1998-2014
87Comitetul Național Olimpic și Sportiv din Republica Moldova1991-2014
88Asociația Obștească „Fondul Copiilor din Republica Moldova”1988-2015
89Partidul Social-Liberal1990-2008
90Institutul de Cercetări social-politice pe lângă CC al PCM 1901-1991
91Partidul Verde Ecologist 1992-2016
92Sindicatul Lucrătorilor din Comerț, Alimentația publică, Cooperația de consum, Servicii, Restaurante și Hoteluri din RM ”SINDLUCAS”2002-2016
93Societatea prietenilor cărții în numele lui ”V. Alecsandri” din RM1974-1991
94Secția politică a SMT din s. Slobozia, r-nul Slobozia, RASSM1932-1934
95Secția politică a SMT din Tiraspol, RASSM1932-1934
96Federația Sindicatelor Prestatorilor de Servicii Balneoclimaterice, Turistice, Hoteliere și din Ramurile Conexe din RM (F.S.P.S.)2001-2008
97Asociația oamenilor de știință din Moldova ”N. Spătarul Milescu”1996-2016
98Partidul Social Democrat din Moldova (PSDM)2005-2007
99Secția politică a SMT Glicstali, r-nul Grigoriopol, RASSM1933-1934
100Secția politică a SMT din Grigoriopol, r-nul Grigoriopol, RASSM1933-1934
101Federația Sindicatelor Lucrătorilor Instituțiilor Bancare și de Asigurări din Republica Moldova (F.S.I.B.A.)1995-2009
102Asociația Obștească ”Organizația Veteranilor din Republica Moldova”1991-2012
103Comitetul raional Sovietic al ULCTM, or. Chișinău1977-1989
104Partidul Politic „Alianța Moldova Noastră” (AMN)1995-2011
105Secția politică a SMT din Mălăiești, r-nul Tiraspol, RASSM1933-1935
106Partidul Ordinii și Dreptății Sociale2000-2001
107Comitetul raional Șoldănești al ULCTM1980-1989
108Asociația obștească Societatea Agricolă din Republica Moldova1987-2012
109Federația de Baschet din Republica Moldova1993-2013
110Confederația Sindicatelor Libere din Republica Moldova „SOLIDARITATE” (CSLRM „SOLIDARITATE”)2000-2007
111Federaţia Sindicatelor Transportului Aerian SINDTRANSAERO” din RM1992-2000
112Comitetul Raional Drochiaal PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
113Comitetul Raional Briceni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
114Comitetul Raional Cotiujeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1957
115Comitetul Raional Bravicea al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1956
116Comitetul Raional Lipcani al ULCTM 1944-1962
117Comitetul Raional Făleşti al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
118Federația Sindicatelor din Energetică și Industrie2003-2016
119Centrul pentru Politici și Analize în Sănătate (PAS)1999-2001
120Fundația Soros-Moldova1992-2014
121Comitetul Raional Soroca al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
122Comitetul Orăşenesc Bălți al ULCTM 1940-1989
123Comitetul Raional Dubăsari al PCM și organizaţiile lui primare de partid1922-1989
124Comitetul Raional Grigoriopol al ULCTM 1921-1988
125Organizaţia primară din Grigoriopol a ULCTU1921-1925
128Comitetul Raional Camenca al ULCTM 1924-1989
131Organizaţia primară din satul Butor a ULCTU, r-nul Grigoriopol 1923-1927
132Organizaţia primară din satul Crasnogorca a ULCTU, r-nul Grigoriopol1925
133Comitetul de plasă Grigoriopol al ULCTU1922-1925
135Organizaţia primară din satul Lunga a ULCTU, r-nul Dubăsari 1925-1926
136Organizaţia primară din satul Pererâta a ULCTU, r-nul Dubăsari 1925
137Organizaţia primară din satul Taslâc a ULCTU, r-nul Grigoriopol 1924-1925
138Organizaţia primară din satul Coșnița a ULCTU, r-nul Dubăsari 1924-1926
144Organizaţia primară din satul Ternovca a ULCTU, r-nul Tiraspol1923-1924
146Comitetul Raional Lipcani al PCM și organizaţiile lui primare de partid1941-1961
147Comitetul Raional Bălţi al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1963
154Sectorul politic al SMT pe lângă Comisariatul Norodnic vizând problemele agricole ”Narcomzem” al RASSM1932-1934
160Organizaţia primară a ULCTU a fabricii de zahăr Râbnița1923
164Comitetul Raional Kotovsk al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
165Comitetul Raional Donduşeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1944-1991
174Comitetul Raional Vadul lui Vodăal ULCTM1944-1956
199Comitetul Raional Slobozia al ULCTM 1924-1958
212Comitetul Raional Ceadâr Lunga al ULCTM 1944-1988
213Comitetul Raional Taraclia al ULCTM 1944-1989
214Comitetul Județean Cahul al ULCTM 1944-1947
218Comitetul Raional Strășeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
219Comitetul Raional Strășeni al ULCTM 1944-1988
223Comitetul Raional Bravicea al ULCTM 1944-1956
226Comitetul Raional Cantemir al PCM și organizaţiile lui primare de partid1946-1991
229Comitetul Raional Şoldăneşti al PCM și organizaţiile lui primare de partid1946-1991
233Comitetul Raional Ocniţa al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
235Comitetul Raional Zgurița al ULCTM 1944-1956
236Comitetul Raional Cotiujeni al ULCTM 1944-1960
239Comitetul Raional Briceni al ULCTM 1944-1989
240Comitetul Raional Brătușeni al ULCTM 1944-1959
242Comitetul Raional Râbnița al ULCTM 1923-1990
243Comitetul Raional Glodeni al ULCTM 1944-1990
252Comitetul Raional Leova al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
253Comitetul Raional Olăneşti al PCM și organizaţiile lui primare de partid1944-1959
254Comitetul Raional Cahul al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
255Comitetul Raional Cahul al ULCTM 1944-1989
258Comitetul Județean Bender al ULCTM 1944-1947
259Comitetul Județean Soroca al ULCTM 1944-1947
260Comitetul Județean Bălți al ULCTM 1944-1947
261Comitetul Județean Orhei al ULCTM 1944-1947
262Comitetul Județean Chișinău al ULCTM 1944-1947
265Comitetul Raional Chişcăreni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1957
266Comitetul Raional Corneşti al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1956
267Comitetul Raional Susleni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1941-1956
268Comitetul Raional Florești al ULCTM 1944-1988
276Comitetul Raional Frunze al PCM și organizaţiile lui primare de partid, oraşul Chișinău1940-1991
277Comitetul Raional Ungheni al ULCTM 1944-1990
278Comitetul Central al ULCTM1940-1996
279Comitetul Raional Răspopeni al ULCTM 1944-1956
280Comitetul Raional Chișinău al PCM și organizaţiile lui primare de partid (s. Durlești)1940-1956
284Comitetul Regional al Uniunii lucrătorilor din organele cadastrale din RASSM1931-1940
285Comitetul Regional al Sindicatului lucrătorilor SMT din sudul RASSM1931-1940
291Comitetul Raional Nisporeni al ULCTM 1944-1989
308Comitetul Raional Kutuzov(Ialoveni) al ULCTM 1977-1988
312Comitetul Raional Susleni al ULCTM 1944-1956
433Comitetul Raional Căușeni al ULCTM 1944-1988
440Comitetul Raional Kotovsk al ULCTM 1944-1988
441Comitetul Raional Cimișlia al ULCTM 1944-1988
442Comitetul Raional Nisporeni al PCM și organizaţiile lui primare de partid1940-1991
486Comitetul Raional Octombrie al PCM și organizaţiile lui primare de partid, oraşul Chișinău1941-1991
495Comitetul Raional Căinari al ULCTM (Dumbrăveni)1944-1990
496Comitetul Raional Vulcănești al ULCTM 1944-1990
506Comitetul Raional Chișinău al ULCTM, s. Durlești1944-1956
507Comitetul Raional Cornești al ULCTM 1944-1956
508Comitetul Raional Chișcăreni al ULCTM 1941-1957
534Comitetul Raional Sculeni al ULCTM 1944-1956
539Comitetul Raional Frunze (Crasnoarmeischii) al ULCTM 1944-1988
582Comitetul Raional Edineț al ULCTM 1944-1989
583Comitetul Raional Telenești al ULCTM 1944-1990
584Comitetul orășenesc Chișinău al ULCTM 1944-1989
585Comitetul Raional Bolotino al ULCTM 1944-1956
586Comitetul Raional Lenin al PCM și organizaţiile lui primare de partid, oraşul Chișinău1940-1991
587Comitetul Raional Vertiujeni al ULCTM 1944-1957
599Comitetul Raional Ocnița al ULCTM 1944-1988
645Comitetul Raional Soroca al ULCTM 1944-1988
655Comitetul regional al Sindicatului lucrătorilor din industria conservelor din carne și pește și fabricare a uleiului din RASSM1931
719Comitetul Raional Drochia al ULCTM 1944-1990
720Comitetul Raional Cărpineni(Bujor, Lăpușna) al ULCTM 1941-1963
741Comitetul Raional Bender al ULCTM 1944-1962
930Editura Comitetului Central al PCM1944-2004
946Comitetul Raional Fălești al ULCTM 1944-1990
978Comitetul ULCTM al Asociației de producție ”Uzina de tractoare”, or. Chișinău1961-1988
988Comitetul ULCTM al Institutului politehnic”S. Lazo”, r-nul Frunze, or. Chișinău1964-1989
1006Comitetul Raional Lazovsc al ULCTM 1944-1989
1124Comitetul regional al lucrătorilor din Agricultură din RASSM1929-1931
1125Comitetul regional al Uniunii lucrătorilor din judecătorii și procuratură din RASSM1934-1940
1130Comitetul local al Sindicatului lucrătorilor din Instituțiile de Stat, al Comitetului Executiv Central și Sovietului Comisarilor Norodnici din RASSM1933-1938
1142Artelul din Tiraspol „Custșveiprom”a Uniunii Moldovenești de Industrie1936-1941
1143Comitetul orășenesc Tiraspol al ULCTM 1926-1989
1144Consiliul Republican al Sindicatelor din RASSM1935
1145Comitetul regional al Uniunii lucrătorilor din Instituțiile de iluminare politică din RASSM1937-1939
1146Societatea sportivă voluntară „Colos” din RASSM1936-1938
1153Comitetul regional al Societății „Crucea Roșie”din RASSM1936
1374Comitetul ULCTM al Institutului pedagogic de stat „T. Șevcenco” din Tiraspol1964-1988
1376Comitetul ULCTM al centralei electrice Republicane de stat „GRĂS”, or. Tiraspol1964-1989
1400Comitetul ULCTM al Institutului de arte „G. Muzicescu” din Chișinău1952-1979
1459Comitetul ULCTM al Tehnicumului de construcții din Chișinău1967-1987
1473Comitetul ULCTM al colhozului „Fructovîi Donbas”, s. Coșnița, r-nul Dubăsari1962-1982
1539Comitetul Raional Slobozia al ULCTM 1924-1989
1614Comitetul Raional Călărași al ULCTM 1945-1988
1654Comitetul Raional Congaz al ULCTM 1944-1956
1662Uniunea interraională a cooperației meșteșugăreşti din Soroca1946-1951
1670Comitetul Raional Criuleni al ULCTM 1944-1989
1671Comitetul Raional Comrat al ULCTM 1944-1989
1686Comitetul Raional Basarabeasca al ULCTM 1944-1989
1700Societatea rurală a cooperativelor de consum din Horodiște, județul Soroca1941
1889Semnăturile muncitorilor RSSM în susținerea Congresului Permanent Internațional al părtașilor păcii1950-1955
1947Comitetul Raional Baimaclia al ULCTM 1944-1956
1970Comitetul Sindicatului lucrătorilor medicali a căii ferate din Chișinău1948-1949
1976Uniunea Societăților tehnico-științifice din Moldova1949-2013
1985Comitetul Raional Octombrie al ULCTM, or. Chișinău 1944-1990
1988Comitetul Raional Volontirovca al ULCTM 1944-1955
2007Comitetul Raional Lenin al ULCTM, or. Chișinău 1945-1988
2127Comitetul Raional Rîșcani al ULCTM 1944-1989
2128Comitetul Raional Rezina al ULCTM 1944-1990
2133Comitetul orășenesc Bender al ULCTM 1944-1989
2170Comitetul Raional Olănești al ULCTM 1946-1959
2185Comitetul Raional Bălți al ULCTM 1944-1963
2243Comitetul de circumscripţie Chișinău al ULCTM1951-1953
2244Comitetul de circumscripţie Bălți al ULCTM1951-1953
2245Comitetul de circumscripţie Cahul al ULCTM1952-1953
2246Comitetul de circumscripţie Tiraspol al ULCTM1952-1953
2247Comitetul de circumscripţie Chișinău al PCM1952-1953
2250Comitetul de circumscripţie Bălți al PCM1952-1953
2251Comitetul de circumscripţie Tiraspol al PCM1952-1953
2253Comitetul de circumscripţie Cahul al PCM1952-1953
2335Comitetul Raional Chiperceni al ULCTM 1944-1956
2356Federația Sindicatelor Lucrătorilor din Ramurile Silvice și Protecția Mediului Înconjurător din Republica Moldova1945-2019
2357Comitetul ULCTM al sovhoz-tehnicumului de mecanizare și electrificare a gospodăriei rurale din Soroca 1964-1988
2384Uniunea raională a Societăţilor cooperaţiei de consum Baimaclia1944-1956
2397Comitetul Raional Leova al ULCTM 1944-1988
2398Uniunea conducătorilor auto1973-2009
2405Societatea Tehnico-Științifică pentru Transporturi și Gospodăria rutieră din Moldova1969-2003
2453Comitetul Raional Anenii Noi al ULCTM 1944-1988
2454Societatea pentru ocrotirea monumentelor de istorie și cultură din Moldova1966-1997
2470Uniunea raională a Societăţilor cooperaţiei de consum Susleni 1947-1956
2479Sectorul politic al Ministerului Agriculturii al RSSM1950-1954
2480Secțiile politice ale SMT pe lângă Ministerul Agriculturii al RSSM1950-1954
2507Sindicatul Constructorilor de Mașini și Aparate din Republica Moldova1966-2008
2507„a”Federația Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Constructoare de Automobile și Mașini Agricole1977-2017
2509Uniunea raională a Societăţilor cooperaţiei de consum Zgurița 1944-1954
2556Studioul de creație ”Fotojurnalist” 1967-1977
2561Casa Republicană de Creație Populară1968-1986
2569Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-ştiinţifice din industria de măcinat făină și crupe, furaj și siloz1966-1974
2576Filiala Moldovenească a Centrului de organizare științifică a muncii și administrare a întreprinderii pe lângă Ministerul Industriei Alimentare din URSS1967-1974
2596Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare ”Crasnoie Znamia”1949-1957
2598Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare ”Trud”1950-1954
2599Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare ”Medic”1950-1955
2600Comitetul Raional Orhei al ULCTM 1945-1989
2601Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare ”Burevestnic”1946-1957
2601”a”Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare studențești ”Burevestnic”1981-1987
2602Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare ”Nauca”1952-1955
2603Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare ”Iscra”1949-1955
2629Uniunea Jurnaliștilor din Moldova1957-2011
2630Comitetul de grup al Sindicatului lucrătorilor din gospodăria locativă, or. Chișinău1971-1974
2631Uniunea raională a Societăţilor cooperaţiei de consum Cotiujeni1944-1948
2640Uniunea raională Lazovsc a cooperativelor de consum din RSSM1944-1954
2654Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-ştiinţifice din industria constructoare a aparatelor și instrumentelor1965-1981
2662Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare „Pișcevic”1949-1957
2670Împuternicitul comisiei raionale din Odesa a Comitetului Societății evreiești din Ucraina cu privire la ajutorul acordat persoanelor care au suferit în rezultatul pogromurilor din or. Tiraspol1923
2693Cârmuirea Republicană moldovenească a S tehnico-ştiinţifice a editurilor și comercializare a cărților1965-1978
2695Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-ştiinţifice din gospodăria comunală și deservirea socială1982
2717Asociația de Relații cu Țările Lumii ”Dacia”1958-1987
2730Comitetul ULCTM al Asociației de încălțăminte ”Zorile”, r-nul Frunze, or. Chișinău1964-1988
2734Federația Sindicatelor Transportului Aerian ”SINDTRANSAERO” din Republica Moldova1961-1996
2741Uniunea județeană a cooperaţiei de consum Bender1944-1947
2755Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-ştiinţificede exploatare a zăcămintelor terestre ”Gornoe”1960-1980
2762Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare ”Spartac”1944-1958
2763Comitetul ULCTM al Institutului pedagogic ”I. Creangă”, r-nul Frunze, or. Chișinău1967-1988
2764Consiliul interraional Chișinău al Asociației sportive voluntare „Spartac” pe lângă Consiliul Republican Moldovenesc al Asociaţiei sportive voluntare „Spartac”1947-1958
2769Comitetul Raional Târnova al ULCTM1944-1959
2770Comitetul Raional Otaci al ULCTM1944-1962
2773Asociația obștească Uniunea Cineaștilor din Republica Moldova1958-2016
2778Casa Republicană a ştiinței și tehnicii din Moldova1960-1994
2814Alianța pentru Pace din Republica Moldova1955-1985
2833Concernul Republican pentru Turismul Sindical din Moldova „MOLDSINDTUR” SRL1960-2000
2847Consiliul Republican Moldovenesc al Asociației sportive voluntare ”Stroiteli”1949-1958
2905Uniunea Arhitecților din Republica Moldova1944-2009
2906Uniunea Artiștilor Plastici din Republica Moldova1940-2002
2916Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-ştiinţifice din energetică şi industria electronică1958-1982
2923Asociația Muzicală a Uniunii Compozitorilor și Muzicologilor din Moldova1958-2002
2941Uniunea Compozitorilor și Muzicologilor din Moldova1946-2014
2952Cooperativa ”15 let Moldavii” a Consiliului Cooperativelor meșteșugărești a RSSM, or. Tiraspol1938-1941
2953Cooperativa ”Novâi Bât” a Consiliului cooperativelor meșteșugărești a RSSM, or. Tiraspol1938-1941
2955Uniunea Scriitorilor din Moldova1944-2008
2961Comitetul Republican al Sindicatului lucrătorilor din sfera Deservirii Sociale și Producerii de Mărfuri ”Sindindcomservice” din Republica Moldova1946-2011
2973Federația Sindicală ”Sănătatea”din Moldova1944-2017
2985Comitetul ULCTM al direcției de producere și distribuire”Minmontajspețstroi SSSR”, r-nul Frunze, or. Chișinău1971-1972
2987Comitetul ULCTM al fabricii de confecții, or. Dubăsari1970-1989
2992Comitetul Republican al Sindicatului lucrătorilor din agricultură1947-1986
3008Federația Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Ușoară din Republica Moldova 1952-2016
3010Consiliul Cooperativelor meșteșugărești a RSSM1944-1957
3012Cârmuirea Republicană a Societăţii tehnico-ştiințifice din Industria de Construcție din RSSM1948-1983
3015Federația Sindicatelor din Construcții și Industria Materialelor de Construcții ”Sindicons” din Republica Moldova1947-2016
3029Confederația Naţională a Sindicatelor din Moldova1944-2007
3032Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-ştiințifice din Industria constructoare de maşini1955-1990
3037Uniunea Inventatorilor și Raționalizatorilor din Republica Moldova ”Inovatorul”1958-2007
3039Federația Sindicatelor Angajaților din Serviciile Publice din Republica Moldova 1946-2006
3040Federaţia Sindicală a Educaţiei şi Ştiinţei din Republica Moldova1946-2013
3042Asociația obștească Societatea de Cruce Roșie din Moldova1945-2013
3053Federaţia Sindicatelor Lucrătorilor din Cultură din Republica Moldova1951-2002
3057Uniunea Centrală a Cooperativelor de Consum din Republica Moldova „Moldcoop”1944-2007
3058Consiliul Republican al Asociației Sportive Benevole a Sindicatelor Republicii Moldova1958-2008
3062Federația Sindicatelor din domeniile Cooperației de Consum, Comerțului și Antreprenoriatului din Republica Moldova ”MOlDSINDCOOPCOMERŢ”1945-2010
3063Comitetul Republican al Sindicatului lucrătorilor din Industria de prelucrare a cărnii și produselor lactate din RSSM1945-1953
3072Federația Sindicatelor Transportatorilor și Drumarilor din Republica Moldova1951-2004
3074Consilul Central al Asociației Sportive Voluntare din mediul rural ”Colhoznicul” din RSSM1952-1987
3081Asociația Surzilor din Republica Moldova1944-2009
3084Asociația obștească Societatea Orbilor din Moldova1946-2010
3090Secția politică a filialei Basarabeasca a căii ferate Odesa-Chișinău 1948-1956
3091Secția politică a filialei Chișinău a căii ferate Odesa-Chișinău 1949-1956
3093Federația Sindicatelor din Comunicații din Republica Moldova1947-2011
3094Comitetul Republican Moldovenesc al Sindicatului lucrătorilor din Cooperația de consum1947-1957
3098Consiliul Republican Moldovenesc al Societății Unionale de cultură fizică și sport ”Dinamo”1946-1974
3103Comitetul Republican Moldovenesc al Sindicatelor lucrătorilor din Industria alimentară 1945-1986
3127Secția politică a Direcției de miliție din RSSM1946-1956
3130Cârmuirea Republicană moldovenească a Societății tehnico-ştiințifice din Industria de prelucrare a lemnului şi celulozei1957-1982
3131Comitetul Republican Moldovenesc al Sindicatului lucrătorilor din Industria materialelor de construcții1953-1957
3144Consiliul Republican Moldovenesc al Societății Unionale voluntar-sportive ”Trudovâe Rezervî”1946-1974
3162Firma Republicană a Stațiunilor Balneoclimaterice ale Sindicatelor din Moldova ”Sindbalneoservice Moldova” SRL1960-2000
3174Societatea „Ştiinţa” a Republicii Moldova1948-1991
3181Societatea tehnico-ştiințifică din agricultură din Republica Moldova1951-1991
3182Asociația obștească Societatea Vânătorilor și Pescarilor din Republica Moldova1948-2010
3196Comitetul Republican al Asociației Voluntare pentru susținerea armatei, aviației și flotei din RSSM (DOSAAF)1940-1971
3210Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-științifice din Industria ușoară1954-1992
3216Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-științifice din Industria alimentară1954-1988
3221Federaţia Sindicală a Lucrătorilor din Energetica Republicii Moldova „SINDENERGO”1961-2010
3242Comitetul de grup al Sindicatului lucrătorilor Întreprinderilor comunale, or. Chișinău1952-1978
3244Consiliul Uniunii Societăților și Organizațiilor Sportive din RSSM1959-1969
3255Federația Sindicatelor Lucrătorilor din Industria Chimică și Resurse energetice din Republica Moldova1951-2012
3259Comitetul Sindical orășenesc al lucrătorilor din medicină, or. Chișinău1959-1980
3260Cârmuirea Republicană moldovenească a Societăţii tehnico-științifice din radiotehnică şi electronică „A.S.Popov”1959-1983
3264Fondul Artiștilor Plastici din RSSM1945-1980
3276Federaţia Sindicatelor Lucrătorilor din domeniul Cadastrului, Geologiei și Geodeziei ”SINDGEOCAD”1958-2015
3278Cârmuirea Republicană moldovenească a Societății unionale de chimie ”Mendeleev”1958-1971
3280Colecția de documente cu privire la activitatea ilegală comunistă și mișcarea de partizani din Moldova în perioada celui de-al doilea război mondial1941-1991
3286Consiliul orășenesc Chișinău al Uniunii Societăților și Organizațiilor Sportive din RSSM1959-1969
3306Comitetul Sindical orășenesc al lucrătorilor din Învățământ, Şcoli superioare și Instituții științifice, or. Chișinău1946-1977
3318Uniunea Teatrală din Moldova (UNITEM)1958-2004
3324Secția orășenească Chișinău a Societății Republicane Moldovenești de ocrotire a naturii1956-1982
3325Fondul Literar al Scriitorilor din Republica Moldova1946-2004
3376Școala superioară de partid din Chişinău pe lângă CC al PCM1944-1960
3385Comitetul ULCTM al Asociației detașamentului de aviatori, r-nul Sovietic, or. Chișinău 1971-1989
3386Comitetul ULCTM al uzinei ”Microprovod”, r-nul Sovietic, or. Chișinău1970-1989
3388Comitetul ULCTM al uzinei ”Sciotmaș 50 let SSSR”, r-nul Sovietic, or. Chișinău1969-1989
3390Comitetul ULCTM al tehnicumului industrial-economic,r-nul Sovietic, or. Chișinău1968-1988
3391Comitetul ULCTM al tehnicumului de autodrumuri,r-nul Sovietic, or. Chișinău1968-1988
3393Comitetul ULCTM al școlii profesional-tehnice Nr.3,r-nul Sovietic, or. Chișinău1970-1988
3394Comitetul ULCTM al școlii de medicină primară, r-nul Lenin, or. Chișinău1970-1988
3398Comitetul ULCTM al uzinei ”Signal”, or. Chișinău1970-1989
3400Comitetul ULCTM al fabricii de confecții ”XXIII siezd CPSS”, r-nul Lenin, or. Chișinău1971-1981
3403Comitetul ULCTM al fabricii de tricotaje ”Steaua Roșie”, r-nul Lenin, or. Chișinău1967-1988
3405Comitetul ULCTM al uzinei ”Vibropribor”, r-nul Lenin, or. Chișinău1970-1988
3406Comitetul ULCTM al tehnicumului cooperatist,r-nul Lenin, or. Chișinău1970-1988
3407Comitetul ULCTM al școlii de medicină ”Tarasevici”, or. Tiraspol1970-1989
3410Comitetul ULCTM al tehnicumului de industrie alimentară, or. Tiraspol1970-1988
3411Comitetul ULCTM al uzinei mașinilor de turnătorie ”Kirov”, or. Tiraspol1964-1989
3412Comitetul ULCTM al trustului de construcții, or. Tiraspol1969-1987
3414Comitetul ULCTM al fabricii de filat bumbac din or. Bender1974-1978
3501Comitetul ULCTM al sovhoz-școlii de vinificare și viticultură, or. Strășeni1962-1989
3523Comitetul ULCTM al fabricii de tricotaje și albituri, or. Râbnița1970-1989
3534Comitetul ULCTM al Asociației de producere ”V. I. Lenin”, or. Bălți1968-1989
3545Comitetul ULCTM al Institutului pedagogic ”Alecu Russo” din or. Bălți1967-1989
3546Comitetul ULCTM al asociației științifice de producție ”Volna”, r-nul Dnestrovsc, or. Chișinău1972-1988
3547Comitetul ULCTM al combinatului de mătăsuri, or. Bender1967-1989
3551Comitetul ULCTM al tehnicumului de economie și finanțe, r-nul Octombrie, or. Chișinău1972-1988
3557Comitetul ULCTM al sovhoz-tehnicumului de economie și planificare, s. Gâsca, r-nul Căușeni1967-1988
3558Comitetul ULCTM al combinatului de blănuri, or. Bălți1971-1989
3564Comitetul ULCTM al sovhoz-tehnicumului industrial de ulei etilic și tutun din or. Râșcani1973-1989
3575Redacția revistei ”Comunistul Moldovei” organul de presă al CC al PCM1956-1986
3584Redacția săptămânalului ”Cultura” a Editurii CC al PCM1957-1969
3585Redacția revistei ”Tribuna” – organul de presă al CC al PCM1966-1988
3591Redacția revistei ”Moldova” a Editurii CC al PCM1973-1976
3592Redacția comasată a revistei ”Scânteia Leninistă” și a ziarului ”Iunâi Lenineț” – „Tânărul Leninist” – organul de presă al CC al ULCTM1945-1985
3593Redacția revistei ”Femeia Moldovei” a Editurii CC al PCM1957-1987
3595Redacția ziarului ”Molodioji Moldavii” – organul de presă al CC al ULCTM1945-1988
3596Redacția revistei ”Tinerimea Moldovei” – organul de presă al CC al ULCTM1946-1978
3621Comitetul ULCTM al școlii pedagogice ”A.S. Macarenco” din or. Cahul1972-1989
3622Comitetul ULCTM al sovhoz-tehnicumului de hidroameliorație din Cahul 1974-1989
3629Comitetul ULCTM al școlii pedagogice ”B. Glavan” din or. Soroca1972-1988
3631Comitetul ULCTM al colhozului ”Chirov”, s. Gura-Galbenei, r-nul Cimișlia1973-1981
3632Comitetul ULCTM al rețelei de cale ferată, s. Basarabeasca 1971-1991
3633Comitetul ULCTM al sovhoz-tehnicumului de viticultură, s. Svetloe, r-nul Ceadîr-Lunga1970-1989
3634Comitetul ULCTM al trustului ”Otdelstroi”, r-nul Frunze, or. Chișinău 1972-1976
3639Comitetul ULCTM al sovhoz- tehnicumului de legume și fructe ”Frunze”, or. Tiraspol1972-1989
3652Comitetul ULCTM al colhozului ”Lenin”, s. Parcani, r-nul Slobozia1967-1989
3656Comitetul ULCTM al colhozului ”Lenin”,s. Ciobruci, r-nul Slobozia1967-1986
3661Comitetul ULCTM al colhozului ”Kirov”, s. Leadoveni, r-nul Râșcani1975-1989
3662Comitetul ULCTM al colhozului ”Iscra”, s. Cazaclia, r-nul Ceadîr-Lunga 1972-1988
3682Secția politică a Comisariatului militar al RSSM1940-1987
3688Redacția ziarului ”Viața Satului” 1969-1981
3689Comitetul ULCTM al colhozului ”Miciurin”, s. Talmaza,r-nul Suvorov 1972-1977
3691Comitetul ULCTM al colhozului ”Moldova”, s. Slobozia Mare, r-nul Vulcănești1976-1980
3711Comitetul ULCTM al școlii profesional-tehnice nr. 50 din Chișinău1974-1988
3717Comitetul ULCTM al Asociației de producere de bumbac din or. Tiraspol1974-1989
3722Comitetul ULCTM al trustului ”Promstroi”, r-nul Octombrie, or. Chișinău1973-1989
3730Comitetul ULCTM al sovhoz-tehnicumului de veterinari, s. Carmanova, r-nul Grigoriopol1967-1988
3738Comitetul ULCTM al tehnicumului de comerț din Chișinău1972-1989
3741Comitetul ULCTM al școlii profesional tehnice nr.6, r-nul Lenindin Chișinău1974-1989
3743Comitetul ULCTM al rețelei de cale ferată al stației Chișinău1972-1988
3747Comitetul ULCTM al fabricii de confecții și tricotaje din Bălți1974-1989
3748Comitetul ULCTM al tehnicumului politehnic din or. Bălți1975-1989
3755Comitetul ULCTM al Institutului de stat de medicină, r-nul Frunze din or. Chișinău1946-1988
3762Comitetul ULCTM al Universității de stat, r-nul Frunze, or. Chișinău1947-1988
3763Comitetul ULCTM al Institutului agricol ”Frunze”, r-nul Lenin din or. Chișinău1948-1989
3765Comitetul ULCTM al școlii profesional-tehnice nr. 46 din or. Bălți1974-1989
3770Comitetul ULCTM al tehnicumului de electromecanică,r-nul Lenin, or. Chișinău1972-1988
3781Comitetul ULCTM al colhozului ”Rossia”, s. Congaz, r-nul Comrat1974-1989
3782Comitetul ULCTM al colhozului ”Maiac” s. Chirsova, r-nul Comrat1974-1989
3784Comitetul ULCTM al tehnicumului tehnologic , r-nul Octombrie, or. Chișinău1970-1989
3787Comitetul ULCTM al Direcției orășenești de comerț industrial ”Gorpromtorg”, r-nul Lenin, or. Chișinău1971-1982
3799Comitetul ULCTM al Academiei de știință a RSSM, r-nul Lenin, or. Chișinău1974-1989
3806Comitetul ULCTM al colhozului ”Miciurin”, s. Susleni, r-nul Orhei1975-1988
3812Comitetul ULCTM al școlii de medicină din or. Bender1975-1989
3820Comitetul ULCTM al Asociației de producție ”Chișinevelectromaș”, r-nul Octombrie, or. Chișinău1975-1989
3827Comitetul ULCTM al fabricii de confecții ”40 let VLCSM”, or. Tiraspol1957-1989
3828Comitetul ULCTM al Asociației agro-industriale ”Moldplodoovoșciprom”, or. Tiraspol1957-1989
3835Comitetul ULCTM al Direcției de comerț, or. Bender1975-1989
3839Comitetul ULCTM al uzinei ”Mezon”, r-nul Octombrie, or. Chișinău1973-1989
3841Comitetul ULCTM al școlii de medicină din or. Bălți1972-1989
3853Comitetul ULCTM al colhozului ”S. Lazo”, s. Mălăiești, r-nul Grigoriopol1975-1983
3888Școala sovietică de partid pe lîngă CC al PCM, or. Tiraspol1956-1961
3900Comitetul ULCTM al colhozului ”Pobeda”, s. Mingir, r-nul Kotovsc1975-1988
3903Comitetul ULCTM al colhozului ”Chirov”, s. Dubăsarii Vechi, r-nul Criuleni1977-1988
3922Comitetul ULCTM al Direcției de comerț, or. Bălți1977-1989
3923Comitetul ULCTM al trustului de alimentație publică , r-nul Lenin, or. Chișinău1976-1986
3936Comitetul ULCTM al tehnicumului de construcții din or. Kotovsc1973-1984
3943Comitetul ULCTM al trustului”Grajdanstroi”, r-nul Lenin, or. Chișinău1976-1988
3944Comitetul ULCTM al colhozului ”Moldova”, s. Bujor, r-nul Kotovsc1973-1979
3953Comitetul ULCTM al colhozului ”Drumul Leninist”,s. Cărpineni, r-nul Kotovsc1969-1988
3956Comitetul ULCTM al Asociației științifice de producție ”Moldavghidromaș”, r-nul Dnestrovsc, or. Chișinău1973-1988
3967Comitetul ULCTM al trustului de construcții ”Drapelul roșu de muncă”, or. Bălți1980-1989
4141Comitetul de partid industrial de producție Chișinău al PCM1962-1964
4142Comitetul de partid industrial de producție Strășeni al PCM1962-1964
4143Comitetul de partid industrial de producție Bender al PCM1962-1965
4144Comitetul de partid industrial de producție Bălți al PCM1962-1964
4145Comitetul de partid orășenesc Orhei al PCM1962-1964
4146Comitetul de partid industrial de producție Ocnița al PCM1962-1964
4147Comitetul de partid industrial de producție Dubăsari al PCM1960-1964
4148Comitetul industrial de producție Bălți al ULCTM1963-1965
4149Comitetul orășenesc Orhei al ULCTM1963-1964
4150Comitetul industrial de producție Dubăsari al ULCTM1963-1964
4151Comitetul industrial de producție Ocnița al ULCTM1963-1964
4152Comitetul industrial de producție Chișinău al ULCTM1963-1964
4159Comitetul de partid sătesc Anenii Noi al PCM1962-1964
4160Comitetul de partid industrial de producție Comrat al PCM1962-1964
4161Comitetul de partid orășenesc Soroca al PCM1962-1964
4163Comitetul industrial de producție Comrat al ULCTM1963-1964
4164Comitetul industrial de producție Bender al ULCTM1963-1965
4165Comitetul de partid orășenesc Râbnița al PCM1961-1964
4166Comitetul orășenesc Râbnița al ULCTM1960-1964
4167Comitetul de partid orășenesc Cahul al PCM1962-1964
4168Comitetul orășenesc Cahul al ULCTM1963-1964
4169Comitetul de partid sătesc Râșcani al PCM1962-1964
4175Comitetul de partid al Direcției de producere a sovhoz-colhozului din Dondușeni al PCM1962-1964
4176Comitetul sătesc de producție din Dondușeni al ULCTM1963-1964
4181Comitetul de partid sătesc de producere Ceadîr-Lunga al PCM1962-1964
4182Comitetul de partid sătesc Căușeni al PCM1958-1964
4183Comitetul sătesc Căușeni al ULCTM1962-1964
4185Comitetul sătesc de producere Râșcani al ULCTM1960-1965
4186Comitetul de partid sătesc de producere Edineț al PCM1963-1964
4187Comitetul sătesc de producere Edineț al ULCTM1958-1965
4190Comitetul sătesc de producere Vulcănești al ULCTM1960-1964
4191Comitetul de partid sătesc de producere Kotovsk al PCM1949-1964
4192Comitetul sătesc de producere Dubăsari al ULCTM1960-1964
4193Comitetul sătesc de producere Ceadîr-Lunga al ULCTM1961-1964
4194Comitetul sătesc de producere Călărași al ULCTM1955-1964
4211Comitetul de partid sătesc Călărași al PCM1962-1964
4212Comitetul industrial de producție Ungheni al ULCTM1961-1964
4213Comitetul industrial de producție Ungheni al PCM1962-1964
4225Comitetul de partid sătesc de producere Rezina al PCM1962-1964
4226Comitetul sătesc de producere Rezina al ULCTM1962-1964
4227Comitetul orășenesc Soroca al ULCTM1963-1964
4234Comitetul sătesc de producere Lazovsc al ULCTM1960-1964
4235Comitetul de partid sătesc Lazovsc al PCM1962-1964
4236Comitetul de partid sătesc de producere Tiraspol al PCM1954-1964
4237Comitetul sătesc de producere Tiraspol al ULCTM1962-1964
4242Comitetul de partid sătesc de producere Vulcănești al PCM1963-1964
4243Comitetul de partid sătesc de producere Leova al PCM1963-1964
4244Comitetul de partid sătesc Florești al PCM1962-1964
4246Comitetul de partid sătesc Cimișlia al PCM1963-1964
4247Comitetul sătesc de producere Cimișlia al ULCTM1961-1964
4248Comitetul sătesc de producere Leova al ULCTM1963-1964
4250Comitetul sătesc de producere Anenii Noi al ULCTM1961-1965
4256Comitetul de partid sătesc de producere Orhei al PCM1962-1964
4257Comitetul sătesc de producere Orhei al ULCTM1962-1964
4258Comitetul de partid sătesc de producere Dubăsari al PCM1962-1964
4273Comitetul sătesc de producere Kotovsk al ULCTM1962-1964
4274Comitetul sătesc de producere Fălești al ULCTM1962-1964
4275Comitetul sătesc de producere Florești al ULCTM1962-1964
4276Comitetul de partid sătesc de producere Fălești al PCM1962-1964
4411Comitetul ULCTM al sovhozului-fabrică Lozovo, s. Lozova, r-nul Nisporeni1974-1988
4431Comitetul ULCTM al tehnicumului de gospodărie comunală, or. Bender1973-1977
4448Comitetul ULCTM al sovhoz-tehnicumului de agronomie ”Lenin” , s. Țaul, r-nul Dondușeni1971-1989
4495Comitetul ULCTM al sovhozului ”Lenin”, s. Lazo, r-nul Lazovsc1977-1989
4496Comitetul ULCTM al colhozului ”K. Marx”, s. Pepeni, r-nul Lazovsc1977-1989
4497Comitetul ULCTM al Direcției de comerț din or. Tiraspol1977-1989
4500Comitetul ULCTM al livezii inter-colhoznice ”Pameati Iliciu”, s. Vladimirovca, r-nul Slobozia1977-1989
4511Comitetul ULCTM al sovhoz-tehnicumului de pomicultură ”I. Soltâs” din Camenca1973-1987
4512Comitetul ULCTM al colhozului ”Lenin”, s. Tvardița, r-nul Ceadîr - Lunga1975-1988
4518Comitetul ULCTM al școlii profesional-tehnice de culinărie și comerț Nr. 94 din Chișinău1974-1988
4519Comitetul ULCTM al trustului ”Jilstroi”, r-nul Frunze, or. Chișinău1975-1983
4526Comitetul ULCTM al sovhozului ”Lăpușna”, s. Lăpușna, r-nul Kotovsk1973-1988
4527Comitetul ULCTM al școlii de medicină din or. Cahul1977-1989
4536Comitetul ULCTM al tehnicumului electric de comunicații, r-nul Lenin, or. Chișinău1978-1984
4537Comitetul ULCTM al colhozului ”Pobeda”, s. Copceac, r-nul Taraclia1977-1989
4538Comitetul ULCTM al Asociației de producție ”Moldhlebprom”, r-nul Sovietic, or. Chișinău1978-1988
4539Comitetul ULCTM al Combinatului de construcție a locuințelor, r-nul Sovietic, or. Chișinău1978-1988
4550Colecția de documente foto privind Istoria organizației republicane de partid și comsomoliste a Moldovei1964-1988
4573Comitetul ULCTM al școlii orășenești de medicină, or. Chișinău1979-1989
4604Comitetul ULCTM al colhozului ”XX Partsiezd”, s. Sărata-Galbenă, r-nul Kotovsk1979-1988
4605Comitetul ULCTM al Asociației de mecanizare și electrificare a producției agricole, or. Ceadîr-Lunga1979-1982
4610Comitetul ULCTM al fabricii de confecții și tricotaje ”Minmestprom”, or. Cahul1978-1988
4611Comitetul ULCTM al școlii de medicină din or. Orhei1980-1988
4614Comitetul ULCTM al școlii profesional-tehnice cooperatiste, or. Soroca1979-1988
4626Comitetul ULCTM al colhozului”Jdanov”, s. Pelinia, r-nul Râșcani1978-1990
4640Comitetul ULCTM al uzinei ”Electromaș”, or. Tiraspol1979-1989
4759Comitetul ULCTM al școlii pedagogice, r-nul Octombrie, or. Chișinău1982-1989
4760Comitetul ULCTM al organizației ”Chișinevtrans”, r-nul Octombrie, or. Chișinău1982-1988
4761Comitetul ULCTM al trustului de alimentație publică ”Obșcepit”, r-nul Octombrie, or. Chișinău1982-1986
4781Comitetul ULCTM al școlii pedagogice din Lipcani, r-nul Briceni1982-1989
4783Comitetul ULCTM al rețelei de cale ferată, or. Bălți1983-1989
4784Comitetul ULCTM al școlii profesional-tehnice Nr. 7 din or. Bălți1983-1989
4793Comitetul ULCTM al al sovhoz-tehnicumului de viticultură din s. Cojușna, r-nul Strășeni1984-1988
4797Comitetul ULCTM al trustului ”Metalurgstroi”, or. Râbnița1984-1988
4798Comitetul ULCTM al trustului ”Spețstroimehanizația-1”,r-nul Octombrie, or. Chișinău1984-1989
4799Comitetul ULCTM al trustului ”Monolitstroi”,r-nul Octombrie, or. Chișinău1984-1989
4801Comitetul ULCTM al fabricii de tricotaje din or. Soroca1984-1988
4802Comitetul ULCTM al redacției ziarului ”Tânărul Leninist” 1973-1982
4805Comitetul ULCTM al parcului de autobuze Nr.2, r-nul Sovietic, or. Chișinău1985-1988
4806Comitetul ULCTM al combinatului auto Nr.4, r-nul Sovietic, or. Chișinău1985-1989
4808Comitetul ULCTM al redacției revistei ”Steluța”1981-1985
4809Comitetul ULCTM al uzinei metalurgice, or. Râbnița1985-1989
4810Comitetul ULCTM al Asociației de proiectare și construcție a locuințelor din panouri mari nr. 1, r-nul Octombrie, or. Chișinău1984-1988
4819Comitetul ULCTM al fabricii de confecții din or. Bender1984-1987
4864Comitetul ULCTM al școlii profesional-tehnice Nr. 64, or. Tiraspol1986-1989
4865Comitetul ULCTM al Combinatului de covoare, or. Ungheni1986-1988
4866Comitetul ULCTM al școlii profesional-tehnice Nr. 70, or. Ungheni1986-1988
4867Comitetul raional Dnestrovsc al ULCTM , or. Chișinău1985-1988
4869Comitetul ULCTM al uzinei de televizoare ”Alfa”,r-nul Frunze, or. Chișinău1986-1988
4872Comitetul ULCTM al colhozului ”Pravda” s. Beșalma,r-nul Comrat1987-1989
4873Comitetul ULCTM al colhozului ”40 let Octeabrea”, s. Baurci, r-nul Ceadîr-Lunga1986-1988
4874Comitetul ULCTM al organizației primare ”Plodselimaș”, r-nul Dnestrovsc, or. Chișinău1988
4875Comitetul Raional Ciocana al PCM și organizaţiile lui primare de paartid1944-1991
4876Comitetul ULCTM al direcției de troleibuze, or. Chișinău1987-1988

ABREVIERI:

CC al PCMComitetul Central al Partidului Comunist al Moldovei

PC(b)MPartidul Comunist (bolşevic) al Moldovei

RASSMRepublica Autonomă Sovietică Socialistă Moldovenească

RSSMRepublica Sovietică Socialistă Moldovenească

SMT – Staţii de maşini şi tractoare

ULCTMUniunea Leninist Comunistă a Tineretului din Moldova

ULCTUUniunea Leninist Comunistă a Tineretului din Ucraina

UNITEMUniunea Teatrală din Moldova